Blog > Komentarze do wpisu

Park rekreacji w Rydułtowach

Park rekreacji Rydułtowy

Niewątpliwie istnieje duże zapotrzebowanie nie tylko na wielkie i rozbudowane parki atrakcyj, takie jak Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu, omówiony w moim poprzednim wpisie, ale również na mniejsze, takie jak opisana przeze mnie swego czasu Tropikalna Wyspa w Marklowicach, będące w rzeczy samej rozbudowanymi placami zabaw.

 Park rekreacji Rydułtowy

Dzisiejszy wpis chciałbym poświęcić nowemu obiektowi tego rodzaju, a mianowicie Parkowi Rekreacji w Rydułtowach. W zasadzie najlepiej opisać ów nieukończony jeszcze, ale już czynny park, przez porównanie z Tropikakną Wyspą właśnie. Obydwa parki mają podobną powierzchnię i stylistykę.

 Park rekreacji Rydułtowy

Podstawowa różnica jest taka, że rydułtowski park zorientowany jest jednoznacznie na rekreację sportową, podczas gdy marklowicki pełni także funkcje kulturalne i artystyczne. Nie ma tedy w Rydułtowach amfiteatru, fontann i cieków wodnych. Jest za to o wiele więcej urządzeń zabawowych dla dzieci, w tym aż trzy piaskownice, kilka huśtawek i zjeżdżalń.

 Park rekreacji Rydułtowy

Również dla młodzieży i dorosłych jest tu atrakcyj niemało: wielofunkcyjny tor rolkarski, tor przeszkód dla rowerów BMX, pole do minigolfa, park linowy i dosyć ekstremalna zjeżdżalnia talerzykowa. Są też ławeczki w ciekawych altankach, dla potrzebujących odpoczynku, stoliki dla szachistów, będzie bar (identyczny jak w Marklowicach), którego budynek już stoi. Estetyki dodają kolorowe latarnie oraz liczne drzewa i krzewy. Te ostatnie są, podobnie jak w Marklowicach, profesjonalnie opisane, co ma niewątpliwy walor edukacyjny.

 Park rekreacji Rydułtowy

Rydułtowski park nie może narzekać na frekwencję. W sobotnie popołudnie, mimo chłodu, było tam mnóstwo ludzi, zwłaszcza zaś młodzieży. Byłoby wspaniale, gdyby w każdym mieście był taki park. Myślę, że byłby z nich większy pożytek, niż ze słynnych orlików.

Park rekreacji Rydułtowy

poniedziałek, 25 października 2010, svetomir

Polecane wpisy

  • Fraszki w Parku nad Nacyną

    Miałem problem z tym wpisem. Nie wiem, czy umieścić go w kategorii "Miejsca", czy "Literatura". Ostatecznie zdecydowałem się na tę pierwszą. Jesienią, spacerują

  • Skansen w Bolaticach koło Opawy

    Jak zapewne wiecie, często piszę o skansenach. Lubię skanseny, zaraziłem tą pasją moje dzieci. Niestety, polskie skansenyc często (najczęściej nie zawsze) tkwią

  • Ateistyczne Czechy?

    Aktywni ostatnio rodzimi antyklerykałowie w swojej walce z Kościołem katolickim i obecnością religii w przestrzeni publicznej używają różnych, często kuriozalny

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
Gość: em, *.denko.com.pl
2013/05/09 09:17:44
przydała by sie mapa z lokalizacją ...ehhh