TEKSTY KOMERCYJNE

środa, 19 czerwca 2013

Sieć sklepów ze sprzętem elektronicznym i gospodarstwa domowego Avans organizuje ciekawy konkurs. Można wygrać atrakcyjne nagrody: pralki, lodówki, telewizory, odtwarzacze blue ray, kina domowe i inne cudeńka. Konkurs jest darmowy i nie rodzi żadnych zobowiązań, poza podaniem swoich danych. Wydaje mi się jednak, że w tym wypadku nie niesie to wielkiego ryzyka, wszak tak poważna firma jak Avans nie ryzykowałaby ich nieodpowiedniego wykorzystania. Co najwyżej, uczestnicy konkursu zaczną dostawać od Avansu mailowe reklamy. Taki jest zresztą główny cel nie tylko tego konkursu, ale i większości podobnych, organizowanych przez różne firmy, które w ten sposób budują sobie bazę odbiorców reklam, czyli potencjalnych klientów.   Konkurs ma formę internetowej gry komputerowej, w której liczy się zręczność i spostrzegawczość. Można go więc potraktować nie jako walkę o nagrody, ale grę, zabawę, rozrywkę. A jak się komuś uda coś wygrać, to na pewno będzie miło. Może więc być ów konkurs z obopólną korzyścią, tak dla uczestników, jak i organizatorów.

wtorek, 14 maja 2013

 

Sektor mediów medyczno-farmaceutycznych jest w naszym kraju dobrze rozwinięty. Przedewszystkiem istnieje co najmniej kilkadziesiąt, jeśli nie kilkaset czasopism poświęconych tej tematyce, od stricte naukowych, poprzez popularne przeznaczone dla fachowców, aż po periodyki dla pacjentów, poradnikowe i reklamowe. Sporo jest też portali internetowych, ale ciągle znacząco mniej niż czasopism, co musi nieco dziwić, zważywszy na sytuację na rynku medialnym, gdzie prasa drukowana słabnie, a internet stale umacnia swoją dominację.

 Jest więc rzeczą naturalną, że ciągle powstają nowe strony i portale. Jednym z najnowszych jest e-hipokrates. Jest on projektem ze wszech miar wartym uwagi. W swojej podstawowej funkcji jest przedewsystkiem platformą oferowania towarów i usług dla medycyny i farmacji. Zawiera też giełdę pracy i bazę artykułów fachowych. Wszystkie funkcjonalności będą rozbudowywane. Myślę, że wszyscy lekarze i farmaceuci oraz przedsiębiorcy działający w tej branży powinni przynajmniej rozważyć dołączenie tego portalu do listy regularnie przeglądanych mediów.

poniedziałek, 27 czerwca 2011

 babyonline

Strona Babyonline jest portalem internetowym, skierowanym do przyszłych, potencjalnych i obecnych rodziców bardzo małych, małych i względnie małych dzieci, a zwłaszcza zaś do tych spośród pomienionych rodziców, którzy chcą zadbać o prawidłowy rozwój swoich dziatek. Rozwój bowiem następuje zawsze, a rzecz w tym, żeby następował m pożądanym kierunku i w pożądanym tempie. Program Babyonline ma tedy na celu promocję aktywnego stylu życia rodzinnego. Na owej stronie znaleźć możemy informacje o aktualnym repertuarze dziecięcym kin i teatrów całej Polski a także o innego rodzaju wydarzeniach kulturalnych , tudzież o najnowszych a wartościowych grach i zabawach dla dzieci, bowiem jak wiadomo, rzeczą jak najbardziej właściwą jest, aby dzieci się bawiły, ale jeszcze ważniejsza jest, aby czyniły to mądrze. Serwisy tego rodzaju są bardzo potrzebne, albowiem często się zdarza, ze informacje o wydarzeniach kulturalnych nie docierają do zainteresowanych, albo tez docierają do nich zbyt późno. Instytucje kulturalne rzadko kiedy mogą sobie pozwolić na wystarczająca promocję swoich, często bardzo cennych inicjatyw. Nie trzeba zaś chyba nikogo przekonywać do tego, że wychowanie do partycypacji w dobrach kultury jest jednym z najważniejszych elementów wychowania dzieci w ogóle. Co się zaś tyczy gier, które niewątpliwie również nalezą do dóbr kultury, choć oczywiście nie wszystkie do tej jej części, którą zwiemy kultura wysoka, to mamy tu do czynienia raczej z problemem przesytu. Gier dla dzieci jest ogromne mnóstwo, jednak nie wszystkie są wartościowe. Serwisy takie jak Babyonline mogą pomóc w wyborze tych najlepszych.

piątek, 17 czerwca 2011

 

Wybierasz- wygrywasz to serwis organizujący konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Aby w którymś z tych konkursów wygrać, trzeba jak najszybciej udzielić prawidłowej odpowiedzi na pytanie konkursowe. Pytanie to otrzymuje się w mailu wysłanym na adres zarejestrowany do konkursu. Aktualnie trwają dwa interesujące konkursy. W pierwszym z nich, zaadresowanym do rodziców małych dzieci, można wygrać wózek spacerowy firmy Chicco i kołyskę firmy Fisher Price. Obydwie firmy są znane jako producenci dobrej jakości sprzętów dla dzieci. Nagrodą, o którą walczyć będą uczestnicy drugiego konkursu, jest ciśnieniowy ekspres do kawy firmy Krups, również będącej liderem rynku w swojej branży.

niedziela, 06 marca 2011

Mamy w Polsce trzy poważne dzienniki wielotematyczne. Są to: Rzeczpospolita, Dziennik Gazeta Prawna i Gazeta Wyborcza. Oprócz nich mamy jeszcze kilka tabloidów, dwa dzienniki propagandowe,  kilka  specjalistycznych i bliżej mi nie znaną liczbę lokalnych. To, że pierwsze trzy wyróżniam jako poważne, nie oznacza bynajmniej, że uważam je za obiektywne. Nie istnieją obiektywne gazety wielotematymatyczne, bo nie da się takowej gazety prowadzić bez polityki, a gdzie zaczyna się polityka, tam kończy się obiektywizm. Toteż za poważne, opiniotwórcze gazety należy uznać te, które piszą primo o sprawach ważnych, secundo w sposób wyczerpujący i tertio bez epatowania sensacją. Te kryteria jako tako spełniają trzy tytuły podane na wstępie. Oczywiście, żaden z nich nie jest obiektywny. Pierwszy reprezentuje mniej więcej linię PiSu, drugi bliżej nieokreślonego centrum, trzeci zaś nieboszczki udecji. Jeśli więc kogoś zdecydowanie odrzuca martyrologia smoleńska z jednej strony, a afirmacja patologij społecznych z drugiej, to właściwą opcją dla kogoś takiego jest "Dziennik Gazeta Prawna". A jeśli do tego ten ktoś lubi czytać papierową gazetę codziennie, to wypadałoby go zachęcić do zakupu prenumeraty DGP. Prenumerata ma dwie podstawowe zalety: po pierwsze ma się pewność otrzymania gazety codziennie, czego kioski i inne punkty sprzedaży nie dają, bo DGP traktowany jest przez dystrybutorów prasy po macoszemu, po drugie zaś wychodzi to po prostu taniej.  Prenumerata takowa jest obecnie dostępna w ofercie promocyjnej - cztery miesiące w cenie trzech. Kto więc należy do opisanej przeze mnie wyżej grupy, niechaj tę prenumeratę kupuje i czerpie z niej pożytki.

sobota, 20 listopada 2010

Nie ukrywam i nigdy nie ukrywałem tego, że chcę, aby moje blogi chociaż trochę na siebie zarabiały. W latach 2008-2009 nawet to jako tako wychodziło, w tym roku zaś niestety, totalnie się załamało. Zleceń na teksty komercyjne jak na lekarstwo, kliknięć w Google Adsense praktycznie zero, na reklamy AdTaily brak chętnych. Jeśli tak dalej pójdzie, to w przyszłym roku więcej zarobię na wypełnianiu ankiet, niż na blogowaniu. Nie wiem, czy wszędzie jest taka bryndza, czy tylko u mnie? Aby z owego kryzysu wyjść, szukam nowych źródeł przychodu z blogów. Serwisów dostarczających reklamy na blogi jest niemało, jednak większość z nich płaci nie za wyświetlenia reklam, ani nawet nie za kliknięcia, a za zakupy, czy rejestracje dokonane przez klikających. W praktyce więc osiągnięcie jakiegokolwiek przychodu z tych serwisów jest bardzo trudne. Niektóre z nich mają jeszcze dodatkowe utrudnienia, na przykład wymagają prowadzenia własnej działalności gospodarczej, albo nie wysyłają PITów i wymagają samodzielnego rozliczania się z fiskusem. Do wyjątków należy serwis CPM Profit. Zapewnia on dochód co prawda mikroskopijny, ale za to stały i pewny. Płaci bowiem za wyświetlenia reklam, nie zaś za kliknięcia, czy akcje. No ale ziarnko do ziarnka a zbierze się miarka. Niestety jest dosyć odporny na działania zwiększające ruch. Nie rejestruje wielokrotnych wejść jednego dnia z tego samego IP. Nie akceptuje też stron erotycznych, które, jak powszechnie wiadomo, generują spory ruch, nawet gdy nie zawierają żadnej wartościowej treści. Jedynym sposobem zwiększenia przychodów jest polecanie. A więc polecam. Zachęcam do rejestrowania się w serwisie i zbierania grosików, bo grosz do grosza i będzie kokosza. Nie ukrywam, że sam mam w tym interes. Od każdej zarobionej w tym serwisie przez tych z Was, którzy zarejestrują się przez mój link, złotówki, ja mam dziesięć groszy. A mieć dziesięć groszy i nie mieć dziesięciu groszy, to jest razem dwadzieścia groszy, jak mawiał Esterad Tyssen. Oczywiście, Wasze przychody w żadnym stopniu nie zostaną z tego powodu uszczuplone. Mnie więc przybędzie, a Wam nie ubędzie. Interes tedy jest czysty i dla wszystkich korzystny. Tyle tylko, że mikroskopijny.

środa, 04 sierpnia 2010

W internecie, zarówno światowym, jak i polskim działa całe mnóstwo stron poświęconych zdrowiu, chorobom, medycynie i tym podobnym. Jak to zwykle bywa ze stronami internetowymi, nie wszystkie są jednakowej wartości. Są takie, które są wiarygodne, profesjonalne i godne zaufania, a są też takie, których wartość jest, delikatnie mówiąc, mocno wątpliwa. Do tych pierwszych należy bez wątpienia należy strona ABC Zdrowie, która jest w pełni profesjonalna, zarówno pod względem merytorycznym, jak też technicznym. Jest ona współprowadzono przez fachowców i podzielona na działy takie jak: dieta, odchudzanie, ciąża, łysienie, impotencja, antykoncepcja, poród. Jest też ranking lekarzy. Myślę, że każdy, lub prawie każdy znajdzie na tej stronie coś dla siebie.

Reklama Na Blogach

piątek, 21 maja 2010

Pewnego razu Biberiusz postanowił założyć firmę. Zapytał więc ojca Kaliksta, który był w swiecie bywały, jak się z a to zabrać. Ten mu rzekł tak:

 

-Kto się bierze z a zakładanie firmy, zwłaszcza w tak nieprzyjaznym dla przedsiębiorców kraju jak współczesne Wielkie Królestwo, musi być przygotowany na ciagłe ścieranie się z biurokratycznym moloche. Aby miał szansę w tej walce musi się nauczyć biurokratycznych reguł gry, począłfszy od tych podstawowych, takich jak faktura vat. Pomocny w tej nauce może być program do wystawiania faktur vat. Oczywiście program do fakturowania nie zastąpi wiedzy i umiejętności, przyda się jednak, zwłaszcza poczatkującym przedsiębiorcom.Tak oto się ma zakładanie firmy, faktura vat, program do fakturowania i program do wystawiania faktur.

Reklama Na Blogach

środa, 19 maja 2010

Dawno, dawno temu, czyli jak mawiają starzy Rosjanie Dawnym dawno, a może jeszcze dawniej, w czasach, kiedy słowa zupełnie co innego znaczyły, a sensy zupełnie naczej sie określały, aniżeli ma to miejsce obecnie, daleko, daleko, za siedmioma górami i siedmioma lasami i siedmioma morzami i siedmioma rzekami i siedmioma zamkami i siedmioma miastmi i siedmioma klasztorami, a może jeszcze dalej, rzekło biuro rachunkowe Poznań tak,aby jego głos usłyszała agencja celna Gdynia:

-Bacz aby implanty nasze i odzież sportowa nasza ponad taniec brzucha dla niemowląt wyniesione zostały.

Na co Agencja celna Gdynia odrzekła tak, aby jej głos usłyszany został pzrez biuro rachunkowe Poznań:

-To raczej taniec brzucha dla niemowląt nasz i odzież sportowa nasza ponad implanty wyniesione być winny. Albowiem powiedziane jest: Nie będzie co nienaturalne górować nad tym, co naturalne.

-Ale powiedziane też jest: Nie będzie to co niedojrzałe górować nadtym, co dojrzałe.

I tak prowadzili swój spór przez dni trzy i nocy piętnaście, a do porozumienia żadną miarą nie doszli, ani w tym czasie, ani w przyszłym, albowiem nie da sie pogodzić ze soba dwóch stanowisk, które z natury swojej są nie do pogodzenia. Tedy zapewne spierają sie aż po dzień dzisiejszy.

Reklama Na Blogach

wtorek, 18 maja 2010

Kabiny prysznicowe,

Stare, a czasem nowe

Białe i kolorowe

Kabiny prysznicowe

 

Muša mieć doma okna

Jak niy mom okna, to mokna

 

A Kolektory Słoneczne

To nie są rzeczy zbyteczne

Wręcz są niekiedy konieczne

Te kolektory słoneczne

 

Muša mieć doma okna

Jak niy mom okna, to mokna

 

Nieszczęsne zaś frezowanie

Jest dobre, albo jest tanie

A chciałbym mieć sposób na nie

Optymalne frezowanie

 

Muša mieć doma okna

Jak niy mom okna, to mokna

 

"Zostawiam Ci pompy ciepła"

Odrzekła raz wiedźma wściekła

A potem zaraz uciekła

Zostały mi pompy ciepła

 

Muša mieć doma okna

Jak niy mom okna, to mokna

 

Automatyczna skrzynia

Zaś na niej ogromna dynia

Co różne rzeczy wyczynia

Automatyczna skrzynia

 

Muša mieć doma okna

Jak niy mom okna, to mokna

 

Sensu tutaj brakuje

Nikt go tu nie oczekuje

Byle się tylko zrymuje

To juz mi wszystko pasuje

 

Muša mieć doma okna

Jak niy mom okna, to mokna

 

Jeszcze jest tego mało

Właśnie się to okazało

A więc się trochę dodało

Tyle, co trzeba powstało

 

Muša mieć doma okna

Jak niy mom okna, to mokna

 

Kabiny prysznicowe,

Stare, a czasem nowe

Białe i kolorowe

Kabiny prysznicowe

 

 

Muša mieć doma okna

Jak niy mom okna, to mokna

Reklama Na Blogach

czwartek, 29 kwietnia 2010

Z Księgi mów proroka Etana

Mowa sto czwarta

O szaleństwie mierzenia i przyrządach mierzeniu służących

 

Onego czasu rzekł Etan Ezrahita, prorok sławny i mędrzec niezrównany uczniom swoim wiernym, wokół zgromadzonym, wiedzy i mądrości z ust Mistrza swego łaknącym:

 

W czasach daleko przyszłych, o których Wam już wielokrotnie i na różne sposoby opowiadałem wielką wagę przykładać się będzie do mierzenia różnych różności i w związku z tym stworzone zostaną najrozmaitsze przyrządy do mierzenia rozmaitych wielkosci służące.

 

Nie jest to kwestia zupełnie nam i naszym czasom obca. My sami posiadamy kilka przyrządów mierzeniu służacym, takich jak przymiary łokciowe, wagi szalkowe, tudzież rozmaitego rodzaju zegary: wodne, piaskowe, słoneczne, etc, etc, etc.

 

Potrafimy mierzyć długość rzeczy, ich wagę, a wprzypadku przedmiotów o kształtach regularnych także powierzchnię i objętość. Podobno helleńscy czarownicy z sekty pitagoreistów potrafią zmierzyć objętość brył o kształtach dowolnych, ale to niewątpliwie z pomocą sił ciemności się odbywa.

 

A w czasach daleko przyszłych będą mieli przyrzady pomiarowe najróżniejsze, a wśród nich termometr y i alkomaty. Termometr y będą mierzyć ciepłotę powietrza, wody, ciała i innych ośrodków, alkomaty zaś stopień upojenia alkoholowego ludzi i zwierząt. To zapewne również z pomocą sił ciemnosci odbywać się będzie.

 

Ciepłotę będą potrafili nasi potomkowie nawet na odległość badać. Na tym opierać się bedzie termowizja. Termowizja będzie to sztuka widzenia w ciemnosciach.  Do tego widzenia niezbedne będą specjalne projektory. Co zaś to są owe projektory, tego nie wiem. To zapewne również z pomocą sił ciemności odbywać się będzie.

 

Będą też mieli ubezpieczenia rozmaite, w tym ubezpieczenia komunikacyjne. Ubezpieczenia jednak i ubezpieczenia komunikacyjne to materiał na osobną przemowę.

 

Są to rzeczy, o których ani ucho nie słyszało, ani oko nie widziało, ani serce wierzyć nie chce. Wierzyć jednak trzeba, bo prorockie objawienie nie kłamie, ani nie omyla.

 

Reklama Na Blogach

czwartek, 22 kwietnia 2010

Przegnawszy Muralisa Expertusa, Biberiusz jął się intensywnie zastanawiać co dalej począć. Z jednej strony z takim bufonem i megalomanem nie ma się co zadawać, ale z drugiej strony remont Koźlego Zamku przeprowadzić trzeba. Tak źle i owak nie za dobrze. Z kłopotu wybawił księcia ojciec Kalikst, który wszedł do komnaty i rzekł, że zasłyszał na mieście, iż w okolicy przebywa Ekstrawagantus z Bydgoszczy, słynny w całym Wielkim Królestwie mistrz sztuki budowlanej. Słysząc te wieści, Biberiusz bardzo się ucieszył, bowiem imię Extrawagantusa nie było mu obce.

 

Od razu zaprosił architekta na zamek, ten zaś zaproszenie ochoczo przyjął. Przybywszy zwiedził gmach cały, następnie zaś ozwał się tymi słowy:

- Bardzo lubię takie gmaszyska. Nie zawsze jednak mogłem się nimi zajmować. Gdy byłem początkującym architektem nie miałem swobody wybierania zleceń. Musiałem projektować nieruchomości Bydgoszcz i mieszkania Bydgoszcz, bo niczego innego mi nie zlecano. Nieruchomości Bydgoszcz i mieszkania Bydgosz niebywale mnie nudziły, no ale z czegoś żyć przecież trzeba. Na szczęście rychło doszedłem do jako takiej sławy i mogłem się przerzucić na zamki. Ja wprost uwielbiam przebudowywać stare zamki. Szczególnie lubię montować w nich okna dachowe. Można powiedzieć, że okna dachowe to poniekąd mój znak firmowy. Jeśli kiedy, Mości Książę, ujrzycie na jakimś zamku okna dachowe, możecie być prawie pewni, że przyłożyła się do tego moja ręka. Ale oczywiście nie samymi tylko oknami się zajmuję. Wykonuję kompleksowe remonty zamków, pałaców i dworów. Również dekoracja wnętrz nie jest mi obca. Co więcej dekoracja wnętrz wielką mi sprzwia satysfakcję. Stosuję przy tem nieco ekstrawaganckie, nomen omen, metody. Dla przykładu często w swej pracy wykorzystuję wagi i balony.

- Wagi i balony? A jakież one mają zastosowanie w sztuce mularskiej? - zdumiał się Biberiusz. -Wagi służą mi do wyważania doskonałych proporcyj, a balony do wynoszenia różnych przedmiotów na znaczne wysokości.

-Mnie najbardziej interesuje, jak to Waść czynisz, że Waści balony tak pięknie unoszą sie w powietrzu.

-A to mój pomysł, z którego jestem dumny. Balony unosza się, gdyż są wypełnione wodorodem, gazem lżejszym od powietrza, wynalezionym przez alchemika Atanoriusza.

-Aaa, ja dobrze znam Atanoriusza, kiedyś blisko współpracowaliśmy, a może nawet przyjaźniliśmy się. Atanoriusz to wielki geniusz, ale nieco szalony.

-Wasza Książęca Mość, pozwolę sobie zauważyć, że każdy prawdziwy geniusz jest zarazem szaleńcem, choć nie każdy oczywiście szaleniec jest geniuszem.

-Oczywiście, oczywiście, bardzoś trafnie to Waść ujął.

-Muszę jeszcze nadmienić, ze z wodorodem jest jeden mały, tyci tyci problemik.

-Jaki problemik, Mistrzu?

-Wodoród w zetknięciu z powietrzem wybucha. Toteż, gdy balon jest nieszczelny lub się uszkodzi, mamy małą eksplozyjkę.

-Aaa to całkiem ciekawe. Eksplozyjka by nie zaszkodziła, mogłaby nudę rozproszyć. Myślę, że się dogadamy.

-I ja tak samo myślę, Wasza Miłość.

 

Biberiusz chętnie zatrudnił Extrawagantusa, bo lubił ludzi z fantazją. Był też zadowolony z efektów przebudowy zamku. Trochę był tylko zawiedziony tym, że się żadna eksplozyjka przy remoncie nie zdarzyła. No ale w życiu nie można mieć wszystkiego, czego sie pragnie.

Reklama Na Blogach

sobota, 17 kwietnia 2010

Ubezpieczenia, Rozwód kościelny, Tłumaczenia rosyjski, odzież ciążowa, erp- jak można powiązać ze sobą te tak rózne pojęcia? Jest to nie lada zadanie nawet dla osoby z tek bujną wyobraźnią, jak ja. Powiązania proste tu nie pomagają. Część z tych pojęc odnosi się do usług: Ubezpieczenia, Rozwód kościelny, Tłumaczenia rosyjski. Ale już erp trudno podciągnąć po pojęcie usług, a odzież ciążowa to nie usługa, a towar. Część z tych pojęć odnosi się do nieporozumień. Nie ma przecież czegoś takiego, jak rozwód koscielny, przynajmniej w Kościele Katolickim, czegoś takiego jak rozwód kościelny. Nie ma nawet czegoś takiego, jak unieważnienie małżeństwa, które to pojęcie jest nagminnie używane. Ważnie zawartego małżeństwa kościelnego unieważnić się nie da. Może je w dwóch niezmiernie rzadkich przypadkach ( matrimonium non consummatum i Privilegium Pauli) rozwiązać papież, ale rozwiązanie, to nie unieważnienie. Rozwodem kościelnym, czy unieważnieniem małżeństwa nazywa się powszechnie proces stwierdzenia nieważności małżeństwa, które od początku było nieważne, miało tylko pozór ważności. Nieporozumieniem jest też termin „tłumaczenia rosyjski”, gdyż jest ono niegramatyczne, jest więc gwałtem na języku polskim. Ubezpieczenia i erp też są w pewnym sensie ubazpieczeniem, gdyż niektórym wydają się one panaceami na wszelkie bolączki, a takim nie są. Nie można jednak uznać za nieporozumienie odzieży ciążowej.

 

A więc nie usługi i nie nieporozumienie sa wampeterem tego karassu. Co więc nim jest? Co jest, nie wiem, wiem jednak, co być może. A może nim być nadzwyczajna sytuacja. Wszystkie te usługi i towary mają zastosowanie w nadzwyczajnej sytuacji. Nie na co dzień potrzebujemy tłumaczeń z rosyjskiego, a tym bardziej, rozwodów, kościelnych, czy innych, których zresztą znakomita większość z nas nie potrzebuje wcale. Odzież ciążowa potrzebna jest tylko w czasie ciąży, która też jest poniekąd sytuacją nadzwyczajną. Ubezpieczenie jest po to, aby przed skutkami pewnych sytuacyj nadzwyczajnych chronić. Wydawać by się mogło, że erp może się przydać również w sytuacji zwyczajnej. Tak się jednak tylko wydaje. Nadużywanie erp i podobnych metod przynosi pracodawcom więcej szkody niz pożytku.

Reklama Na Blogach

środa, 14 kwietnia 2010

Pewnego razu Biberiusz postanowił przeprowadzic gruntowny remont i modernizacje Kożlego Zamku. W celu przeprwowadzenia tego wielkiego przedsiewziecia, sprowadził na zamek znanego w całej okolicy mistrza budowlanego Muralisa Expertusa. Ten przyjechał, ale dopiero wtedy, kiedy otrzymał zadatek, bardzo bowiem cenił swój czas. A gdy już przybył do zamku, ozwał się do ksiecia tymi słowy:

-Wasza Miłość! Rzecz to znana, proszę Mości pan, żem jest największym eskspertem budowlanym w całej bliższej i dalszej okolicy, a może nawet w całym Wielkim Królestwie. Świadczy o tym dobitnie choćby moje imionisko. Oferuje między innymi drzwi przeciwpożarowe, dachy, meble łazienkowe, stal, podnośniki Warszawa, piły.

-Drzwi przeciwpożarowe, dachy, meble łazienkowe, stal, piły to wszystko pięknie, ale cóz tu robia te podnosniki Warszawa. Któż to jest, lub był ów Warszaw?

-Niee mam pojęcia, kto to jest, lub był ów Warszaw, anie w ogóle, cy istniej bądź istniał jakiś Warszaw. Po prostu wszyscy tak mówia, to i ja tak mówie.

-Skoro pan mówwisz, sam pan nie wiesz i nie rozumiesz co, to Pan jesteś dupa, a nie fachowiec, ja zas potrzebuje fachowca, niekoniecznie sławnego, za to koniecznie rzetelnego i wiedzącego, co mówi i corobi. Żegnam Pana, Panie Dupo.

Reklama Na Blogach

wtorek, 13 kwietnia 2010

Pojechał razu jednego Biberiusz Łysy, pan na Kożlim Zamku i najbliższej okolicy, a niegdys najpotęzniejszy pretendent do tronu Wielkiego Królestwa, w towarzystwie kapelana swego, ojca kaliksta, niegdyś zarcykapłoana jednej ze swiątyn Wiecznego Ognia i kilku służacych, do miasteczka pewnego, w którym jeszcze nigdy dotad nie bywał. Postanowił więc przejsc się wieczorową porą ulicami owego miasteczka, aby poznać jego osobliwości. Poszedł na owoą przechadzke jedynie w towarzystwie kapelana, służacych niechawszy w gospodzie. Szli więc owymi ulicami i mijali karmy rozmaite, różnorodnymi szyldami upstrzone. A szyldy owe głosiły:

Opiekunki”, „Ogrody Warszawa”, ”Zabawki edukacyjne”, Sprzęt sportowy”, „obozy”, „studia podyplomoweOpiekunki, zabawki edukacyjne, sprzęt sportowy, obozy, studia podyplomowe cos tam księciu mówiły, ale ogrody Warszawaq nie mówiły mu nic, nie miał bowiem zielonego pojęcia, kim mógłby być ów Warszaw. Biberiusz zapytał więc ojca kalikta o owego tajemniczego Warszawa, ale i on nic o nim nie wiedział. Toteż zafgadka pozostała nierozwiązaną, co wprawiło wędrowców w głebokie przygnębienie. Aby się owego przygnębienia pozbyć, udali się do pobliskiego zamtuza. Tam przy piwie i dziewkach przygnębienia się pozbyli, nabawiwszy się jednak w zamian trypra, bo miasteczko było liche, a zamtuz podły.

Reklama Na Blogach

poniedziałek, 01 marca 2010

 

Pewnego razu Biberiusz Łysy postanowił odświeżyć Koźli Zamek dokonując w nim drobnych przeróbek. Robił tak od czasu do czasu i zawsze sprawiało mu to wiele satysfakcji. Tym razem padło na lampy. Książę niedawno usłyszał o lampach witrażowych i bardzo mu się ta idea spodobała. Lubił witraże, więc uznał, że i lampy witrażowe niechybnie polubi.

 

Postanowił więc usunąć z zamku wszystkie lampy zwyczajne i zainstalować na ich miejsce lampy witrażowe. Udał się tedy, w towarzystwie swego ekonoma do miasteczka, do sklepu, w którym sprzedawano lampy różnego rodzaju. Lubił bowiem dokonywac wszelkich zakupów na sposób tradycyjny, w sklepach, a nie cierpiał akwizytorów, którzy chcieli mu sprzedawać rozmaite towary w jego własnym domu.

 

W sklepie owym dowiedział się, że lampy witrażowe, jako absolutna nowość są dostępne wyłącznie na specjalne zamówienie, na którego realizację trzeba czekac dwa tygodnie. Zgodził się na to, gdyż pragnienie zakupu takich akurat lamp miał silne. Po dwóch tygodniach lampy mu dostarczono, a ekonom z pomocą dwóch pacholków je zainstalował. Książę był z nowych lamp bardzo zadowolony.

Reklama Na Blogach

niedziela, 06 grudnia 2009

Z Księgi mów proroka Etana.

Mowa trzydziesta siódma.

O domach, domkach i rozmaitym ich wyposażeniu

 

Jednego razu prorok Etan rzekł uczniom swoim taką rzecz:

 

Nadejdzie taki czas, że siedziby ludzkie będą bardzo rozmaite. Będą domy wielkie w których więcej ludzi w jednym domu mieszkać będzie, niż dzisiaj w kilku wsiach. Będą też pałace ogromne w których będą mieszkać bogacze mając ogromne przestrzenie dla siebie. A pałace te będą niezrównanie większe i niezrównanie bogatsze i niezrównanie wspanialsze niż wszystkie pałace króla Salomona i wszystkich żon jego razem wzięte.

 

Będą domy z cegły i domy z kamienia, i domy z drewna, i domy z marmuru, i domy z żelaza, a nawet domy ze szkła.

 

I będą też domy drewniane, domki holenderskie, pościel, voip, narzędzia pneumatyczne i parapety. I jedni będą mieli wspaniałe pałace, inni lada klitki, a jeszcze inni domy drewniane, domki holenderskie, pościel, voip, narzędzia pneumatyczne i parapety.

 

A co to jest voip to mnie nie pytajcie, bo sam tego nie wiem, ani żaden inny prorok w Judzie, ani w Izraelu, ani w Egipcie, ani w Chaldei, ani w żadnym innym spośród wszystkich siedemdziesięciu krain, jakie są na świecie tego nie wie.

 

Zaprawdę powiadam Wam, czasy przyszłe przyniosą taką rozmaitość i różnorodność form, jaka czasom naszym jest zupełnie nieznana. Takie są rzeczy, które mnie objawił Nieogarniony, a ja je objawiam Wam.

Reklama Na Blogach

sobota, 05 grudnia 2009

Z Księgi mów proroka Etana.

Mowa dwudziesta siódma.

O rzeczach rozmaitych a dziwnych wielce

 

Jednego razu prorok Etan rzekł uczniom swoim taką rzecz:

 

Nadejdzie taki czas, że ludzie będą się interesowali najrozmaitszymi rzeczami tak zwyczajnymi jak i dziwacznymi, na zainteresowania swoje poświęcając ogromne ilości czasu i pieniędzy. Będą i tacy, dla których zainteresowania będą tak ważne, że będą dla nich zaniedbywać pracę i rodzinę.

 

Niektórzy będą zbierać krawaty, czyli specjalne chustki, które mężczyźni, a niekiedy także kobiety (choć to za wielką ekstrawagancję uchodzić będzie). Krawaty niekiedy będą w miarę zwyczajne, niekiedy zaś bardzo wymyślne. I właśnie te ostatnie będą przedmiotem kolekcjonowania.

 

Innym zainteresowaniem umysły, a może raczej ciała ludzi przyszłych będzie kulturystyka, czyli szczególne dbanie o rozwój swoich mięśni i czynienie z nich przedmiotów pokazu. Kulturystyka wśród ludzi wykształconych szacunkiem cieszyć sie nie będzie.

 

Pasją innych będą obrazy. Jednak obrazami najbardziej interesować się będą nie ci, którzy obrazy malują, lecz ci, którzy obrazy kupują i zbierają.

 

Innych zaś będą pasjonować rowery, czyli pojazdy osobliwe siłą ludzkich mięśni poruszane. Rowery uchodzić będą powszechnie za pasję szlachetną i zdrową.

 

A jeszcze innych pasjonować będzie kaligrafia, czyli sztuka pięknego pisania. Spośród wszystkich owych pasyj kaligrafia jest jedyną, która już dziś jest znaną.

 

Zaprawdę powiadam wam, dobrą są rzeczą owe zainteresowania o ile są tylko szlachetną pasją, ale złą są, gdy staja sie szaloną obsesją.

Reklama Na Blogach

czwartek, 19 listopada 2009

Z Księgi mów proroka Etana.

Mowa dziewięćdziesiąta piąta.

O nieumiarkowaniu w dbałości o zdrowie

 

Jednego razu prorok Etan rzekł uczniom swoim taką rzecz:

 

Nadejdzie taki czas, kiedy ludzie będą przesadnie dbać o swoje zdrowie, a raczej o stan, który błędnie będą ze zdrowiem utożsamiać. Nie dosyć im będzie tego, że będą się faszerować rozmaitymi specywikami tak zewnętrznymi, jak tez wewnetrznymi, przez wszystkie otwory ciała podawanymi, tak wstydliwe, jak i niewstydliwe. Będą też jeszcze się traktowali rozmaitymi machinami, które im zdrowie miałyby zapewnic, czy tez przywrócić.

 

Między innymi bedą stosowali: Noni, nona, chirurgia plastyczna, narty, trampolina, sushi Warszawa.

 

Czy te medykamenta i zabiegi, a w szczególności Noni, nona, chirurgia plastyczna, narty, trampolina, sushi Warszawa, bedą odnosiłyjakikolwiek skutek, tego mi nie objawiono. Objawiono mi jedynie, ze bedą one skutecznie drenował mieszki i trzosy.

 

 

Zaprawdę powiadam Wam, ze jest rzeczą dobrą i słuszną dbałość o zdrowie ciała danego nam przez Boga, złą natomiast rzeczą jest dbałość o te sprawy przesadna. We wszystkim bowiem należy zachowywać umiar.

 

Jest bowiem powiedziane w Dobrej Księdze „ Najwyższy wywiódł z ziemi zioła rozmaite i leki wszelakie, a czlowiek rozumny gardził nimi nie będzie”, nie jest jednak tam napisane, że każdy musi wsystkich owych leków uzywać.

Reklama Na Blogach

Z Księgi mów proroka Etana.

Mowa pięćdziesiąta piąta.

O wyposażeniu domów

 

Jednego razu prorok Etan rzekł uczniom swoim taką rzecz:

 

Mówiłem Wam już o tym, że w czasach daleko przyszłych nie będzie już wielu sposród tych problemów, z którymi się dzisiaj borykać nam przychodzi, będą natomiast inne, po większej części takie, które ludzie sami sobie stworzą.

 

Mówiłem Wam już, że z powodu zawiłości prawa, budowanie domów będzie trudne i skomplikowane. Do tego jeszcze dochodzić będą komplikacje związane z domów owych wyposazaniem. A w domach bedą montowane urządzenie rózne, jak na przykład kolektory słoneczne, sejfy, granit, kartony, Świetliki dachowe i wiele innych.

 

Na co te kolektory słoneczne, sejfy, granit, kartony, Świetliki dachowe i inne rzeczy bedą komuś potrzebne, tego nie wiem, wiem jednak, że montowane będą. Nie zawsze bowiem potrzba dyktowac będzie inwestycje, często będą one powodowane przez przyczyny inne, chociażby przez małpie nasladownictwo, które tak jest wśród ludzi rozpowszechnione, ze można się zastanowic nad ty, czy człowiek przypadkiem od małpy nie pochodzi.

 

Zaprawdę powiadam Wam, biedny jest ów człowiek, którry ma wiele rzeczy, których nie potrzebuje, a brakuje mu wielu takich, które są mu naprawdę potrzebne.

Reklama Na Blogach

Z księgi mów proroka Etana.

Mowa sto szósta.

O wspaniałej świątyni

 

Jednego razu prorok Etan rzekł uczniom swoim taką rzecz: W czasach daleko przyszłych będzie wiele rzeczy strasznych, ale też wiele wspaniałych. Każdemu cieniowi towarzyszy bowiem blask, a każdemu blaskowi cień, „Co nie ma cienia, istnieć nie ma siły”, jak mawiał pewien Wielki Poeta.

 

Widziałem raz w zachwyceniu piękna i wspaniałą świątynię z owych czasów. Wszystko było w niej wspaniałe. W ołtarzu błyszczały drogie kamienie: brylanty, szmaragdy i rubiny. Na ołtarzu spoczywały śnieżnobiałe jedwabne obrusy, które zdobił wykwintny artystyczny haft. Grał doskonały zespół muzyczny, światło wpadało do środka przez piękne witraże. Był tam nawet Swarovski, choć sam nie wiem, kto to taki.

 

Jednak choć w tej świątyni było bogactw tak wiele, choć były tam zespół muzyczny, Swarovski, brylanty, witraże i haft, to jednak czegoś w niej brakowało, a mianowicie Ducha.

 

Zaprawdę powiadam Wam, biada takiej świątyni, w której są bogactwa, ale w której nie ma ducha.

Jest to tak, jakby dzban był pięknie malowany, ale nie byłoby w nim wina. Jak wino nadaje sens dzbanowi, jak rym nadaje sens wierszowi, tak Duch nadaje sens świątyni.

Reklama Na Blogach

środa, 18 listopada 2009

Z Księgi mów proroka Etana

Mowa czterdziesta trzecia

O trudnościach z domów budowaniem

 

Onego czasu rzekł Etan Ezrahita, prorok sławny i mędrzec niezrównany uczniom swoim wiernym, wokół zgromadzonym, wiedzy i mądrości z ust Mistrza swego łaknącym:

 

Wiele już o rozmaitych dziwacznych pomysłach ludzi przyszłych mówiłem, a i dzisiaj właśnie o tym mówić będę.

 

Budowanie domu w owych czasach dziwacznych nie będzie takie proste, jak jest obecne. Będzie się z tym wiązało wiele skomplikowanych spraw takich jak obrót nieruchomości Gdynia, bhp, projektowanie wnętrz i inne.

 

Będą nawet specjalne uczelnie, które kształcić będą specjalistów od budowania domów. Uczelnie te będą uczyć takich rzeczy jak obrót nieruchomości Gdynia, bhp, projektowanie wnętrz i inne.

 

Czasami budowa domów opierać się będzie o granice prawa, a nawet je przekraczać, prawo bowiem w owym czasie będzie bardzo skomplikowane i opresyjne. W takim przypadku budującemu będzie potrzebny adwokat Warszawa. Tylko bowiem adwokat Warszawa zdoła uchronić dom przed rozbiórką, a budującego przed karą więzienia.

 

Zaprawdę powiadam wam, ludzie mają niesamowite zdolności komplikowania sobie życia. Z upływem czasu umiejętności ludzkości w tej dziedzinie przyrastać będą szybciej niż w jakiejkolwiek innej. Tak to bowiem jest, ze postępowi koniecznie towarzyszy degeneracja.

Reklama Na Blogach

Z Księgi mów proroka Etana

Mowa sto trzecia

O foliach, saunach i innych dziwactwach

 

Onego czasu rzekł Etan Ezrahita, prorok sławny i mędrzec niezrównany uczniom swoim wiernym, wokół zgromadzonym, wiedzy i mądrości z ust Mistrza swego łaknącym:

 

Wiele już o rozmaitych dziwacznych pomysłach ludzi przyszłych mówiłem, a i dzisiaj właśnie o tym mówić będę.

 

Lubować się ludzie w czasach przyszłych będą w wyszukanych meblach, takich na przykład, jak fotele. Można je będzie kupić nawet z dowozem do domu. Kiedy się kupować będzie fotele z dowozem będą one owinięte w dziwaczny materiał, który sie zwie folia.

 

Folia służyć też będzie służyć do pakowania innych rzeczy, takich jak armatura przemysłowa. Co to jest armatura przemysłowa, tego wam tłumaczyć nie będę, bo i tak byście tego nie zrozumieli.

 

Nie będę też wam tłumaczyć, co to są multimetry, bo sam dobrze nie wiem, co to są te multimetry.

 

Pytacie, czy w owych czasach będą jakieś rzeczy, które i nam są znane? Owszem, będą, ale najczęściej w formie bardzo zdziwaczałej. Tak na przykład będzie z łaźniami. Będą też łaźnie takie, jak my znamy, ale będą też łaźnie bardzo dziwaczne, które się zwać będą sauny. Sauny to takie łaźnie, w których ludzie myć się będą nie wodą, ale gorącą parą.

 

Zaprawdę powiadam wam, sauny te przyniosą więcej złego niż dobrego.

Reklama Na Blogach

wtorek, 17 listopada 2009

Zgodnie z zapowiedzią, ogłaszam wyniki konkursu. Prawidłowa odpowiedź brzmi "Tak", a zwycięzcą jest   pan Piotr Bugiel . Gratuluje zwycięzcy. wkrótce skontaktuję sie celem przekazania szczegółowych informacyj.

piątek, 06 listopada 2009

Zgodnie z zapowiedzią, ogłaszam konkurs, w którym mozna wygrać  kupon o wartości 250 PLN  uprawniający do zniżki przy zakupie pakietu w postaci hotel wraz z biletem lotniczym, do wykorzystania do czerwca 2010, a także weekendowy pobyt w Barcelonie oraz weekendowy pobyt wraz z przelotem w Rzymie - to dwie dodatkowe nagrody, które zostaną rozlosowane
wśród zwycięzców konkursów na 50 różnych blogach.

Sponsorem nagród jest eSKY.pl. Do tej pory serwis ten skupiał się na sprzedaży biletów lotniczych i w tym segmencie wypracował status niekwestiowanego lidera w Polsce, prowadzi również ekspansję w Bułgarii oraz w Rumunii. W ostatnim czasie poinformował o podpisaniu strategicznego partnerstwa na linii eSKY.pl – Expedia (największa firma turystyczna na świecie, ponad 21 mld $ obrotu rocznie). Dzięki tej współpracy esky zbudowało zakładkę hotelową i zrobiło pierwszy krok w kierunku budowy internetowego centrum podróży dającego możliwość rezerwacji wycieczki (gotowego pakietu), ale również samodzielnego złożenia pakietu. Jest więc to bardzo ciekawa i nowatorsjka oferta.

Aby wygrać w konkursie trzeba wysłać na adres: svetomir@gazeta.pl maila zawierającego:

1.Odpowiedź na pytanie konkursowe

2. Hasło, które mozna znaleźć w prawym dolnym rogu tej strony.

3. Adres bloga, w którego konkursie sie uczestniczy

4. Dane kontaktowe uczestnika konkursu

Oto pytanie konkursowe:

Czy w serwisie esky mozna zarezerwowac hotel w Płowdiwie?

Wygrywa ten czytelnik, który pierwszy przysle prawidłową odpowiedź.

 
1 , 2 , 3 , 4