FESTIWALE

niedziela, 17 czerwca 2018

 wianki

Wszystkich miłośników dawnych i nowych sobótkowych tradycji zapraszamy na niezwykły wieczór zabaw, tańców i wicia wianków.

Sobótka odbędzie się przy TĘŻNI solankowej w Rybniku w dzielnicy Paruszowiec - Piaski.
WSTĘP WOLNY!
Projekt dofinansowany przez Urząd Miasta Rybnik

W ramach Nocy Świętojańskiej - Nocy Kupały odbędą się :
- Warsztaty dla rodzin "Robótki-Sobótki" - plecenie wianków z żywych kwiatów i tworzenie ciekawych konstrukcji,
- Korowód Wiankowy do którego zapraszamy w folkowych - ludowych strojach śląskich i nie tylko,
- Sobótkowe Tańce i hulańce, podczas których zatańczą, zagrają i zaśpiewają:

Zespół Krzikopa - „tradycyjna muzyka górnego Śląska” rodzi zwykle mało skojarzeń . Krzikopa to zmienia, wydobywając z tradycyjnych „śpiywek” ich naturalne piękno i pompując w nie ogromną dawkę energii, nowych brzmień i rytmów. Krzikopa tworzy tak, jak to od najstarszych czasów robili ludowi muzykanci: ma być miło dla ucha, a i potańcować przy tym idzie. Tworząc muzykę dbamy, aby trafiała nie tylko w gusta muzyczne, ale i taneczne. Połączenie polki z elektro i kubańskim clave, śląskiego walczyka z motywami bałkańskimi i heavy metalem, oberka z rytmem DnB dla Krzikopy są dziwne jedynie na papierze.
Zespół brał udział w wielu konkursach i festiwalach gdzie wielokrotnie zdobywał uznanie jurorów i publiczności.

Formacja Zawiało , która zrodziła się z zamiłowania do muzyki etnicznej i historii Słowian, szczególnie do pieśni tradycyjnych Ziem Karpackich i Bałkanów oraz polskiej muzyki i poezji dwudziestolecia międzywojennego, a także pieśni Romów. Muzyka Zawiało to dźwięki aranżowane przez wszystkich członków zespołu, nasycone głębokimi emocjami. "Niesamowity głos wokalistki i ogromna świadomość muzyczna zespołu Zawiało na niejednej twarzy wymalowały podziw" (Sari - Twinpigs). Podczas koncertów muzycy tworzą barwny klimat, który staje się ważnym punktem, granej przez nich muzyki. "Swoją muzyką potrafią zachwycić nie tylko miłośników folku, ale także słuchaczy gustujących w zupełnie innych klimatach" (rasm). Zawiało świetnie wpasowuje się w duże i małe sceny, a także jest doskonałym ubarwieniem imprez plenerowych. Zawiało wystąpiło na wielu scenach Polski południowej i Niemiec wschodnich. Formacja "ZAWIAŁO" powstała w 2009r.

Studio Tańca VIVERO wywodzi się z Małego Teatru Tańca założonego w Rybnickim Centrum Kultury w 2003 roku, przez siostry Ewę i Izabelę Barską. Z roku na rok zespół sukcesywnie się rozrastał i rozwijał. Obecnie VIVERO skupia ponad 150 tancerzy w wieku od 4 do 45 lat, na różnych poziomach zaawansowania. W pierwszych latach działalności Studio skupiało się głównie na realizacji spektakli i fabularyzowanych widowisk tanecznych, oraz okazyjnym udziałem w wojewódzkich i ogólnopolskich festiwalach tanecznych. Od 2012 roku Vivero jest zrzeszone w Polskim Związku Tańca Freestyle, który z kolei jest zrzeszony w International Dance Organization i od tej pory Jego działalność przebiega na dwóch polach, które umownie można nazwać "Artystycznym" i "Sportowym". Działalność stricte artystyczna ST Vivero przejawia się głównie w realizowanych regularnie widowiskach tanecznych i przedsięwzięciach kulturalno-artystycznych:

Instytut Społeczny Silesia przy współpracy ze Stowarzyszeniem Artystycznym Uwagi wARTe, Magiczną Silesią i Portem Sztuki.

https://www.facebook.com/events/206506749955030/

piątek, 15 czerwca 2018
niedziela, 27 maja 2018
niedziela, 15 kwietnia 2018

W kategorii "Festiwale" opisuję z reguły wydarzenia pozytywne, które darzę sympatią, które mnie cieszą. W niektórych z nich uczestniczę, w innych chcę uczestniczyć, acz nie pozwalają mi okoliczności, jeszcze inne mniej mnie interesują, ale i tak mnie cieszą.

Dziś muszę opisać imprezę, która w ogóle mnie nie cieszy, do której nie mam ani grama sympatii, imprezę szkodliwą, która w ogóle nie powinna się odbyć. Wstyd mi za moje miasto, że takie kufno ma miejsce w najszacowniejszej rybnickiej placówce kultury - Teatrze Ziemi Rybnickiej. 

Główną gwiazdą imprezy, ukrywającej się pod zwodniczym mianem "Festiwalu Kultury Zdrowia" jest król szarlatanów Jerzy Zięba, który w rujnowaniu zdrowia Polaków dorównał już osławionemu Janowi Kwaśniewskiemu, a jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. 

Kilka dni temu obchodziliśmy kolejną rocznicę śmierci Jacka Kaczmarskiego, jednego z największych polskich poetów wszech czasów. Przypominam, że Mistrz mógł jeszcze żyć i pisać, gdyby go nie wykończył szarlatan podobny występującym na jutrzejszym"festiwalu".

sobota, 10 marca 2018

FMJ

PROGRAM

16.03 | PIĄTEK | godz. 19
MATEUSZ KOWALSKI, Marcin Żytomirski, Jakub Korona
koncert pt. „Oberek śpiewak”

Oberek-śpiewak to jedno ze zwyczajowych określeń mazurka w Radomskiem. W tamejszym interiorze do dnia dzisiejszego zachowały się przekazywane w tradycji ustnej krótkie formy melodyczne. Podczas koncertu usłyszymy podstawowy, instrumentalny skład polskiej muzyki nizinnej: skrzypce, basetlę i bębenek, a że nuta skrzypcowa bierze się ze śpiewu – też jednogłosowe, liryczne utwory wokalne.

Mateusz Kowalski – śpiewak i multinstrumentalista, uczeń wiejskich muzykantów, współtworzy liczne zespoły praktykujące polską muzykę tradycyjną in crudo, czyli bez stylizacji. W koncercie towarzyszyć mu będą: Marcin Żytomirski (basetla) i Jakub Korona (bębenek)

- - -

17.03 | SOBOTA | godz. 19
ADAM STRUG i Monodia Polska
koncert pt. „Barokowe piety”

W dobie baroku wiersze niejako automatycznie obrastały muzyką, dzięki czemu powstał imponujący kunsztem i liczbą zbiór polskich pieśni pasyjnych. Wśród nich wyróżniają się utwory, gdzie podmiotem lirycznym jest Matka Bolesna lub takie, w których dusza odwołuję się do Niej szukając ratunku. W koncercie usłyszymy zabrane przez Adama Struga w Łomżyńskiem pieśni wielkopostne przekazywane od pokoleń wyłącznie w tradycji ustnej. Śpiewakom towarzyszyć będzie lira korbowa.

Adam Strug - śpiewak i instrumentalista, autor piosenek, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, scenarzysta filmów dokumentalnych, pomysłodawca zespołu śpiewaczego Monodia Polska, popularyzator polskiej i obcej muzyki tradycyjnej.

Monodia Polska – zespół śpiewaczy praktykujący polskie pieśni religijne i świeckie przekazywane od pokoleń wyłącznie w tradycji ustnej. Warianty melodyczne w wioskach drobnoszlacheckich i kurpiowskich północno-wschodniego Mazowsza zebrał Adam Strug. Śpiewacy posługują się skalami wcześniejszymi niż powszechnie dziś używana skala dur-moll.

- - -

18.03 | NIEDZIELA | godz. 19
JUSTYNA CZERWIŃSKA, Maria Puzynianka, Agata Wróbel
koncert pt. „Płaczcie anieli”

Justyna Czerwińska wraz z Marią Puzynianką i Agatą Wróbel zaśpiewają pieśni pasyjne z XVII i XVIII wieku. W koncercie usłyszymy utwory szlacheckie i gminne z Mazowsza, Podlasia i Rzeszowszczyzny. Jednogłosowy, żeński śpiew a capella stanowi źródło repertuarowe polskiej muzyki skrzypcowej, w której motywy religijne przechodzą w świeckie i odwrotnie.

Justyna Czerwińska – śpiewaczka i instrumentalistka, zajmuje się muzyczną tradycją z pogranicza kutnowsko-łowickiego, a także dawnym nabożnym śpiewem Mazowsza. Od 10 lat współtworzy zespół Dziczka specjalizujący się w ludowym śpiewie polskich Rusinów. W zespole tym pracują też Maria Puzynianka i agata Wróbel, z którymi zaśpiewa w koncercie płockim.

WSTĘP WOLNY | ZAPRASZAMY

czwartek, 03 grudnia 2015

 

PROGRAM IMPREZY:

4 grudnia (piątek)
Inauguracja VII Rybnickiego Bożego Narodzenia i Kolędowania

Barbórka na Ignacym - Zabytkowa Kopalnia „Ignacy”, ul. Mościckiego 3
11.00-13.00 - Rybnicka Biesiada Barbórkowa. Program muzyczno-kabaretowy w wykonaniu Street Band Rybnik. Impreza biletowana - wejściówki: 10 zł do nabycia w Domu Kultury w Rybniku-Niedobczycach i w Zabytkowej Kopalni „Ignacy”


6 grudnia (niedziela) 
Kraina bajkowych postaci

Rynek
15.00 - Bajkowo-zimowe piosenki – koncert w wykonaniu młodych rybnickich artystów
16.00 - Bajkowa parada ulicami miasta z towarzyszeniem Elfiej Orkiestry; 
trasa: Plac Jana Pawła II - ul. Powstańców Śląskich – ul. Jana III Sobieskiego – rynek
16.30 - „Obudźmy choinkę” – uroczyste zapalenie świateł na choince; 
przejazd ulicami prowadzącymi do rynku oświetlonych riksz prowadzonych przez św. Mikołajów, którzy spotkają się pod choinką i spowodują jej rozbłyśnięcie
17.00 - Pokaz dużej iluzji i magii w wykonaniu niesamowitego Marcina Muszyńskiego
18.00 - Miniminkowy program dla dzieci – dwa wesołe Miniminki-łobuzy próbują dotrzeć do św. Mikołaja

Dodatkowe atrakcje:
14.00-18.00 - Animacje szczudlarzy na płycie rynku
14.00-19.00 - Świąteczne riksze – darmowe przejazdy dla dzieci w pojazdach prowadzonych przez św. Mikołajów


7 grudnia (poniedziałek)

10.00-14.00 - Integracyjne Warsztaty Świąteczne
Muzeum w Rybniku, Rynek 18


12 grudnia (sobota)
Kiermasze

Deptak (ciąg ulic Powstańców Śląskich – Jana III Sobieskiego)
8.00-15.00 - Świąteczny Pchli Targ, Giełda Staroci i Rękodzieła, Kiermasz Używanej Książki

Zabytkowa Kopalnia „Ignacy”, ul. Mościckiego 3 - Kiermasz świąteczny
11.00-17.00 - Kiermasz prac Warsztatów Terapii Zajęciowej z całego regionu, warsztaty wykonywania ozdób świątecznych dla dzieci oraz zajęcia baletowe
16.00 - Spektakl dla dzieci „Krzesiwo” w wykonaniu teatru SAFO 13 grudnia
Kolędowa Niedziela

Rynek
14.00 - Życzenia Rybnickiej Rady Seniorów dla mieszkańców, koncert kolęd w wykonaniu chóru mieszanego z Rybnika-Golejowa pod kier. Heleny Zaik oraz chóru Bel Canto pod kier. Lidii Blazel-Marszolik
15.00 - Festiwal Rybnik ELECTRO Music:
- Pokaz powarsztatowy
- Prezentacja finalistów konkursu
- Koncert Piter Pan Beatbox & Morte feat. DJ Feel-X (Kaliber 44) kolędowo 
- Koncert zespołu Sudarynja ELECTRO – symbioza etnicznych wokali z nowoczesnymi, klubowymi, elektronicznymi brzmieniami
18.00 - Spektakl „Wena” Teatru Mariana Bednarka

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Rybniku, ul. Szafranka 7
12.00-16.00 - Świąteczny Vinyl Swap
Giełda płyt winylowych, kompaktowych, kaset, nut, książek o tematyce muzycznej, nowego i używanego sprzętu grającego


14 grudnia (poniedziałek)

10.00-15.30 - Integracyjne Warsztaty Świąteczne 
Muzeum w Rybniku, Rynek 1820 grudnia (niedziela)
Wigilijka z mieszkańcami

Rynek
15.00 - Występ laureatów regionalnych przesłuchań XXII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie im. Księdza Kazimierza Szwarlika
17.00 - Świąteczne życzenia Prezydenta Miasta Rybnika i wspólne wykonanie kolędy, przekazanie Ognia Betlejemskiego przez Harcerzy Hufca Ziemi Rybnickiej oraz tradycyjna Wigilijka z mieszkańcami
17.30 - Koncert gwiazdy – występ Krzysztofa Krawczyka z zespołem
18.30 - Koncert gospelowo-kolędowy Adam Kosewski & Zespół Wokalny BBC

 

Jarmark Bożonarodzeniowy
4-23 grudnia – rynek 
Świąteczne stoiska czynne będą w godzinach: od 10.00 do 18.00, z wyjątkiem 6 grudnia, 13 grudnia i 20 grudnia, kiedy to czynne będą od 11.00 do 20.00.

 

 

 

Szopka Bożonarodzeniowa
Plac Jana Pawła II pod Bazyliką pw. św. Antoniego
Oryginalna, ręcznie pleciona z siana szopka wykonana przez artystę Andrzeja Wrzecionkę

 

 
piątek, 24 lipca 2015
piątek, 26 czerwca 2015
środa, 10 czerwca 2015
czwartek, 15 stycznia 2015
piątek, 24 sierpnia 2012
sobota, 07 lipca 2012

Na odbywającą się od trzech lat Industriadę od samego początku patrzyłem okiem bardzo życzliwym. Uważam bowiem imprezę taką, polegającą na prezentacji zabytków techniki Województwa Śląskiego za z jednej strony potrzebną, a z drugiej interesującą. W poprzednich latach to moje życzliwe patrzenie było jednak czysto teoretyczne, gdyż z racji niepasujących mi terminów nie mogłem uczestniczyć w pierwszych dwóch edycjach Industriady. W tym roku termin mi odpowiadał, udałem się więc na imprezę na stacji kolejki wąskotorowej w Rudach i niestety srodze się zawiodłem. Przed wyjazdem sprawdziłem w internecie, że część interesujących mnie atrakcji jest dostępna do 19, a część do 20. Pojechałem więc z całą rodziną do Rud na siedemnastą, kiedy panujący tego dnia upał nieco zelżał. Jednak na miejscu okazało się, że nie ma już zabaw dla dzieci (miały być do dziewiętnastej), ani zwiedzania lokomotywowni z przewodnikiem (miało być do dwudziestej). Można sobie wyobrazić, jak zawiedzione były dzieci. Nadal dostępna była co prawda przejażdżka drezyną po stacji, ale bez jakiejkolwiek opieki, pomocy, czy instruktażu. Były też płatne przejazdy wąskotorówką, ale tylko w jednym, zamiast zapowiadanych dwóch. Najwyraźniej część ekipy obsługującej zrobiła sobie o kilka godzin wcześniej fajrant. Jest to oczywiście wielki brak profesjonalizmu.

piątek, 29 czerwca 2012
sobota, 26 maja 2012

selector

1 czerwca:

Cyan Stage:
18.30 - Com Truise 
20.00 - Neon Indian 
22.00 - Hadouken! 
24.00 - Chase & Status (Live)

Magneta Stage:
17.30 - Blossom 
19.00 - Rebeka 
21.00 - Redinho 
23.00 - Stay+ 
01.00 - Totally Enormous Extinct Dinosaurs

2 czerwca:

Cyan Stage:
18.30 - Niki and the Dove 
20.00 - Buraka Som Sistema 
22.00 - Miike Snow 
24.00 - Magnetic Man

Magneta Stage:
17.30 - We Call It a Sound 
19.00 - Sinusoidal 
21.00 - The KDMS 
23.00 - Disclosure 
01.00 - Sub Focus (DJ Set)

Ceny biletów: 
Karnet 2 dni - 200 zł

Bilet jednodniowy - 135 zł

piątek, 18 maja 2012
czwartek, 26 kwietnia 2012

złoty kłos

złoty kłos

http://gok.zebrzydowice.pl/gok/2012/04/zloty-klos-program-do-pobrania/

piątek, 25 listopada 2011

mikołajki

Program Festiwalu

czwartek, 8 grudnia 2011

  • 20.00 - Mikołajkowa Scena Ad Hoc - Lia Fail

piątek, 9 grudnia 2011

sobota, 10 grudnia 2011

niedziela, 11 grudnia 2011

czwartek, 29 września 2011

Teatr bez granic

 

W różnorodnym programie tegorocznego festiwalu, który odbywa się pod patronatem polskiej prezydencji w Unii Europejskiej, znajdziemy przedstawienia nagradzane na festiwalach i absolutne nowości, dzieła autorów współczesnych i klasykę, artystów offowych i gwiazdy pierwszej wielkości. 

29 września (czwartek),
godz. 16.00, w Teatrze im. Mickiewicza w Cieszynie

SINGIELKA

Występuje Anna Guzik (Teatr Polski Bielsko-Biała). 
Finałowa piosenka ze spektaklu

godz. 20.00 na rynku w Cieszynie

DYWIDENDA

Poznański Teatr Fuzja zaprasza do największej w Polsce gry planszowej 3D na cieszyńskim rynku.   


30 września (piątek), 
godz. 18.00, w Teatrze w Czeskim Cieszynie

PODZIEMNY BLUES

Sztuka znanego austriackiego pisarza Petera Handke w reżyserii Eduarda Kudláča, z udziałem Borisa Zachara i ulubienicy słowackiej publiczności Jany Oľhovej. Przedstawienie Teatru Miejskiego w Żylinie zdobyło nagrodę specjalną jury na bratysławskim festiwalu Nová dráma/ New drama 2011.


godz. 19.30, na wzgórzu zamkowym w Cieszynie

MAKBET

Wersja plenerowa spektaklu Sceny Polskiej z Czeskiego Cieszyna


godz. 20.00, Teatr Polski w Bielsku-Białej

HOTEL NOWY ŚWIAT

Historia Polski opowiedziana tańcem w przedstawieniu Magdaleny Piekorz

1 października (sobota), 
godz. 17.00, w Teatrze im. Mickiewicza w Cieszynie

 

SMAKOSZE CZEKOLADY

(Jedlíci čokolády)

Klicperovo divadlo (Hradec Kralové) – najnowsza sztuka Davida Drábka, kierownika artystycznego teatru, który otrzymał prestiżową czeską Nagrodę im. Alfreda Radoka jako „teatr roku” (napisy po polsku!). 
   

godz. 20.00 Piwnica Stary Targ 

VASTI JACKSON BLUES BAND

 

2 października (niedziela), 
godz. 16.30, w Teatrze w Czeskim Cieszynie

 

KORESPONDENCJA V+W

(Korespondence V+W)

Národní divadlo Brno – Reduta. Listy Wericha i Voskowca, wybitnych artystów teatru czeskiego XX w., rodzielonych przez „żelazną kurtynę”, które zainspirowały autorkę scenariusza Dorę Viceníkovą, stały się kanwą spektaklu, który był m.in. nominowany do nagrody im. Alfreda Radoka w kategorii „przedstawienie roku”.

godz. 19.30, w Teatrze im.  Mickiewicza w Cieszynie

DZIENNIKI

Teatr IMKA, Warszawa – Mikołaj Grabowski, reżyser i autor adaptacji Dzienników Gombrowicza, stworzył spektakl dotykający celnie współczesności. W obsadzie same znakomitości, m.in. Piotr Adamczyk, Jan Peszek, Magdalena Cielecka, Iwona Bielska, Tomasz Karolak, Andrzej Konopka.

 

Akcje plastyczne i czas na rozmowę

W czasie festiwalu będzie można w foyer Teatru im. Mickiewicza oglądać wystawę plakatów teatralnych prof. Michała Klisia, wybitnego plakacisty, związanego z katowicką Akademią Sztuk Pięknych. Prof. Kliś doprowadził do usamodzielnienia się  tej uczelni (która przez lata funkcjonowała jako filia krakowskiej ASP) i był jej pierwszym rektorem. Jego plakaty wystawiane były i zdobywały nagrody i wyróżnienia w konkursach na całym świecie. Prof. Michał Kliś jest także autorem logotypu województwa śląskiego (charakterystyczne „fale” można zobaczyć poniżej), a także zwyciężył w konkursie na logo  Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Wernisaż 29 września ok. godz. 18.00.

23 września w czeskocieszyńskiej Galerii Půda (ul. Střelnični) zostanie otwarta wystawa  prac słowackiego artysty Otisa Lauberta pod tytułem „Flagi nad częścią globu”.

W trakcie festiwalu odbędą się również akcje plastyczne w przestrzeni publicznej.  29 września o godz. 21.00, na fasadzie sali gimnastycznej II LO im. M. Kopernika przy ul. Stalmacha w Cieszynie wyświetlana będzie prezentacja multimedialna Łukasza Matuszka „Architektura Cieszyna w lekko krzywym zwierciadle”, natomiast 30 września o godz. 21.30 na ścianie kościoła Jezusowego przy ul. Stalmacha wyświetlana będzie prezentacja multimedialna pt. „Krzyż”, której autorami są Piotr Klaja i Monika Serafin.

Festiwal cieszyński będzie też miejscem debaty. Po większości przedstawień przewidziane są spotkania publiczności z widzami, a 30 września o godz. 14.00 na Zamku Cieszyn odbędzie profesjonalna dyskusja w międzynarodowym gronie na temat sytuacji dramatu w Europie Środkowej. Rozmowa krytyków i praktyków sceny będzie transmitowana na żywo w formie telewizyjnej przez internet.

Widz aktywny

W tym roku to publiczność przyznaje tradycyjną nagrodę „Złamany szlaban”. Na odwrocie biletu należy wpisać ocenę w skali od 0 (najgorsze) do 5 (najlepsze). Średnia ocen zadecyduje, kto otrzyma tegoroczną nagrodę. Warto również wpisać tam swoje dane kontaktowe, bo podczas ogłoszenia wyników (podczas spotkania po ostatnim przedstawieniu) odbędzie się losowanie nagród dla widzów.

Za stroną festiwalu

poniedziałek, 05 września 2011
niedziela, 14 sierpnia 2011

 

sacrum profanum

niedziela, 11 września 2011

Koncert Paweł Mykietyn – Dwa Wiersze Miłosza – prawykonanie w ramach Made in Poland - Miłosz Sounds
Steve ReichElectric Counterpoint
Steve Reich – Daniel Variations
Steve Reich – Music for 18 Musicians
Miejsce Hala ocynowni ArcelorMittal
Godzina 19:30
Wykonawcy Zygmunt Malanowicz, Maja Ostaszewska – recytacja
Steve Reich
– fortepian

Jonny Greenwood (Radiohead) – gitara
Synergy Vocals
Ensemble Modern
Brad Lubman – dyrygent


Transmisja w Programie 2 Polskiego Radia
 
 
 

poniedziałek, 12 września 2011

Koncert Aleksandra Gryka – einerjedeneither – prawykonanie w ramach Made in Poland - Miłosz Sounds
John Adams arr. Caleb Burhans – Coast
John Adams – Chamber Symphony
John Adams arr. John Orfe – Short Ride in a Fast Machine
John Adams – Son of Chamber Symphony
Miejsce Muzeum Inżynierii Miejskiej
Godzina 19:00
Wykonawcy Alarm Will Sound
Alan Pierson – dyrygent


Transmisja w Programie 2 Polskiego Radia
 
 
 
Koncert Steve Reich/Beryl Korot – Three Tales
Miejsce Teatr Łaźnia Nowa
Godzina 22:00
Wykonawcy Synergy Vocals
Ensemble Modern

Brad Lubman – dyrygent


Transmisja w Programie 2 Polskiego Radia
 
 
 

wtorek, 13 września 2011

Koncert David LangIncrease
David Lang – Forced March
David Lang – Pierced
David Lang – Cheating Lying Stealing
David Lang – Sweet Air
Miejsce Muzeum Inżynierii Miejskiej
Godzina 19:00
Wykonawcy Alarm Will Sound
Alan Pierson – dyrygent


Rejestracja przez Program 2 Polskiego Radia
 
 
 
Koncert Steve ReichDifferent Trains
Steve Reich – Tehillim
Miejsce Teatr Łaźnia Nowa
Godzina 22:00
Wykonawcy Synergy Vocals
Ensemble Modern

Brad Lubman – dyrygent


Transmisja w Programie 2 Polskiego Radia
 
 
 

środa, 14 września 2011

Koncert Wojciech Ziemowit Zych – Postgramatyka Miłosza
...Teraz szukajcie go w gajach i puszczach słownika
– prawykonanie w ramach Made in Poland - Miłosz Sounds
Julia WolfeTell Me Everything
Julia Wolfe – The Vermeer Room
Julia Wolfe – Combat de boxe
Julia Wolfe – Impatience
Miejsce Muzeum Inżynierii Miejskiej
Godzina 19:00
Wykonawcy Asko | Schönberg
Etienne Siebens – dyrygent


Rejestracja przez Program 2 Polskiego Radia
 
 
 
Koncert Steve ReichEight Lines
Steve Reich – Triple Quartet
Steve Reich – City Life
Miejsce Teatr Łaźnia Nowa
Godzina 22:00
Wykonawcy Ensemble Modern
Brad Lubman – dyrygent


Transmisja w Programie 2 Polskiego Radia
 
 
 

czwartek, 15 września 2011

Koncert Agata Zubel – Aforyzmy na Miłosza – prawykonanie w ramach Made in Poland - Miłosz Sounds
Terry RileyIn C
Miejsce Muzeum Inżynierii Miejskiej
Godzina 19:00
Wykonawcy Agata Zubel
Klangforum Wien

Clement Power – dyrygent


Rejestracja przez Program 2 Polskiego Radia
 
 
 
Koncert Steve ReichClapping Music
Steve Reich – Video Phase
Steve Reich – Double Sextet
Steve Reich – New York Counterpoint
Steve Reich – 2 x 5
Miejsce Teatr Łaźnia Nowa
Godzina 22:00
Wykonawcy Steve Reich
David Cossin – instrumenty perkusyjne
Evan Ziporyn – klarnety
Bang on a Can All-Stars


Transmisja w Programie 2 Polskiego Radia
 
 
 

piątek, 16 września 2011

Koncert Jagoda Szmytka – electrified memories of bloody cherries.
extended Landschaft von Musik - prawykonanie w ramach Made in Poland - Miłosz Sounds
Michael GordonSonatra
Michael Gordon – I Buried Paul
Michael Gordon – Industry
Michael Gordon – For Madeline
Michael Gordon – Yo Shakespeare
Miejsce Muzeum Inżynierii Miejskiej
Godzina 19:00
Wykonawcy Bang on a Can All-Stars


Rejestracja przez Program 2 Polskiego Radia
 
 
 
Koncert Michael GordonX/Y
David LangSo called laws of nature (part II & III)
Julia WolfeDark Full Ride
Steve ReichSix Marimbas
Miejsce Teatr Łaźnia Nowa
Godzina 22:00
Wykonawcy Amadrums


Transmisja w Programie 2 Polskiego Radia
 
 
 

sobota, 17 września 2011

Koncert Reich 75
Miejsce Hala ocynowni ArcelorMittal
Godzina 21:00
Wykonawcy Steve Reich
Aphex Twin
Adrian Utley (Portishead)
Tom Verlaine (Television)
Will Gregory (Goldfrapp)
Leszek Możdżer
Envee
Pianohooligan
sobota, 13 sierpnia 2011

 

IX FESTIWAL PIEROGÓW W KRAKOWIE

KRAKÓW 12-15 SIERPNIA 2011 r.

 MAŁY RYNEK W KRAKOWIE

12 sierpnia (piątek)godz. 17.00-22.00 – sprzedaż

pierogów na stoiskach

godz. 17.00-22.00 – program artystycznyPROGRAM ARTYSTYCZNY – godz. 17.00-22.00Godz. 17:00

Otwarcie festiwalu

Godz.18:00

Prezentacja uczestników rajdu Złomobol, konkursy, wspominki.

Godz. 18:30

Koncert zespołu Los Karenos

Godz. 19:15

Koncert zespołu Different Colors

Godz. 20:00

Koncert zespołu Jacek i Placek

Godz. 20:45

Koncert zespołu Clock machine13 sierpnia (sobota)godz. 9.00-21.00 – sprzedaż

pierogów na stoiskach oraz „Konkurs Publiczności”

godz. 12.00-20.00 – program artystyczny (prowadzenie: Krzysztof Bochenek)PROGRAM ARTYSTYCZNY – godz. 12.00-20.00godz. 12.15-13.45

Koncert zespołu Leliwa Jazz Band

godz. 14.15-15.30

Koncert Małgorzaty Markowskiej Quartet

godz.16.00-17.30

Koncert Katarzyny Cygan z zespołem

godz.18.30-20.00

Koncert zespołu Eden Express14 sierpnia (niedziela)godz. 9.00-21.00 – sprzedaż

pierogów na stoiskach oraz „Konkurs Jury”

godz. 12.00-20.00 – program artystyczny (prowadzenie: Krzysztof Bochenek)

godz. 12.00-16.00 -punkt krwiodawstwa zorganizowany przez Fundację

„Kibicujemy życiu”PROGRAM ARTYSTYCZNY – godz. 12.00-20.00godz. 12.00-13.30

Koncert Bluesmobile Band

godz. 14:00-14:45

Krakowska Grupa Folklorystyczna z Mydlnik

godz. 14:50-15:30

Kapela Tęcza z gminy Iwanowice

godz.16.00-17.30

Koncert zespołu Blue Transfer

godz.18.30-20.00

Koncert zespołu Dzień Dobry15 sierpnia (poniedziałek)godz. 9.00-21.00 – sprzedaż

pierogów na stoiskach

godz. 12.00-16.00 -punkt krwiodawstwa zorganizowany przez Fundację

„Kibicujemy życiu”godz. 11.00

msza święta w Bazylice Mariackiej w intencji gastronomików i kupców krakowskichCudowna Moc Bukietów

Instytut Dziedzictwa ogłasza konkurs na Tradycyjny Bukiet tzw. Ziele na Święto

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Pannygodz. 10.00-14.00

przyjmowanie i rejestracja bukietów (Plac Mariacki obok kościoła św. Barbary)

godz. 12.00

spod kościoła św. Barbary wyruszy barwny korowód z bukietami zielnymi z

towarzyszeniem kapeli Krakowianie, uczestnikami korowodu będą: przedstawicieleKrakowskiej Kongregacji Kupieckiej, przedstawiciele Urzędu Miasta Krakowa,

przedstawiciele Stowarzyszenia Instytutu Dziedzictwa oraz ks. Infułat Bronisław Fidelus

godz. 12.10

poświęcenie ziół

i bukietów zielnych na Małym Rynku przez ks. Infułata Bronisława

Fidelusa

godz. 12.15

ogłoszenie wyników „Konkursu publiczności” i „Konkursu jury” oraz wręczenie nagród

przez Przedstawiciela Organizatora i Przewodniczącego Jury (prowadzenie: Krzysztof

Bochenek)

godz. 13.00-13.45

Koncert kapeli Krakowianie

godz. 14:00

Program artystyczny, ekologiczny i botaniczny.

Prowadzenie Mieczysław Czuma i Leszek Mazan

godz. 14:15-17:00

Koncert „ Królowo Ziół i Kwiatów” artyści z kabaretu Loch Camelot

Ekologiczne gry i zabawy dla dzieci

godz. 16.30

Ogłoszenie wyników konkursu i nagrodzenie laureatów

Regulamin konkursu na stronie: www.instytutdziedzictwa.plInstytut Dziedzictwa zaprasza również od godz. 9:00 przed Bazyliki:

Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na Piasku (ul. Karmelicka 19), OO. Franciszkanów

(pl. Wszystkich Świętych 5), św. Trójcy (ul. Stolarska 12), - Bożego Ciała (ul. Bożego

Ciała 26) po symboliczne bukiety zielne.

godz.18:00-19:30

Koncert zespołu Siwy Dym

czwartek, 11 sierpnia 2011

PNK

Program za stroną festiwalu:

Koncerty
 
 

Niedziela, 21 sierpnia, godz. 20.00; scena na Rynku
Orkiestra Czasów Zarazy
G.F. Telemann; Tańce polskie z Rękopisu Rostockiego; polska kapela karczemna XVIII w.

Poniedziałek, 22 sierpnia, godz. 20.00; cerkiew greckokatolicka
Sakhioba (Gruzja)
Tradycyjne pieśni religijne Gruzji

Wtorek, 23 sierpnia, godz. 20.00, kościół oo. reformatów (franciszkanie)
Viva BiancaLuna Biffi (Włochy)
„Fermate il passo – Przechodniu, wstrzymaj krok”; włoskie frottole, narodziny opery; renesansowa poezja śpiewana przy akompaniamencie wioli

Środa, 24 sierpnia, godz. 20.00; Kolegiata pw. Bożego Ciała
Bornus Consort i Marcin Abijski
Akatyst ku czci Bogarodzicy

Czwartek, 25 sierpnia, godz. 20.00; bazylika M.B. Bolesnej (dominikanie)
Kazaczyj Krug (Rosja)
tradycyjne pieśni kozaków znad Kubania i Donu

Piątek, 26 sierpnia, godz. 20.00; kościół św. Mikołaja (Opactwo)
Adam Strug (śpiew), Bartosz Izbicki (organy), Monodia Polska
Pieśni o rzeczach ostatecznych. XVIII-wieczne polskie pieśni pokutne i pasyjne.

Sobota, 27 sierpnia, godz. 19.00; cerkiew greckokatolicka
Nieszpory święta Zaśnięcia Bogarodzicy
Chór Festiwalowy złożony z uczestników warsztatów

Liturgie
 
 

Inauguracyjna Msza Święta „benedyktyńska”

Nieszpory gregoriańskie
patrz też: Warsztaty/De notis

Jutrznie

Nieszpory benedyktyńskie

Czuwanie Nocne
patrz też: Warsztaty/Monodia

Wigilia święta Zaśnięcia Bogarodzicy
patrz też: Warsztaty/Wieczernia

Msza Święta na zakończenie festiwalu

 

piątek, 05 sierpnia 2011

off

 

Wczoraj ruszył tegoroczny Off Festival w Katowicach. Oto jego program za strona festiwalową:

 

Czwartek (04-08)
Centrum Kultury Katowice
Piątek (05-08)
Scena mBank
Scena Leśna
Trójkowa Scena Prezydencji
Scena Eksperymentalna T-Mobile Music
Sobota (06-08)
Scena mBank
Scena Leśna
Trójkowa Scena Prezydencji
Scena Eksperymentalna T-Mobile Music
Niedziela (07-08)
Scena mBank
Scena Leśna
Trójkowa Scena Prezydencji
Scena Eksperymentalna T-Mobile Music
czwartek, 28 lipca 2011

Reggaenwalde

Darłówko Zachodnie - Hydrobudowa

 

pobierz newsletter festiwalowy (.pdf)

pobierz newsletter festiwalowy (.doc)

 

III REGGAENWALDE FESTIWAL

13-14 sierpnia 2011

 

wstęp wolny

 

Program:

 

 >>>> 13 sierpnia  <<<

 

godz. 16.00 Bębnowisko pod Hotelem Apollo, prowadzi zespół bębniarski FOLIBA

 

godz. 16.30 Parada bębniarzy spod Hotelu Apollo na teren festiwalu

 

godz. 17.00 koncerty - Hydrobudowa, wyjście na plażę przy ul. Dorszowej:

 

- FOLIBA (PL)

- ZEBRA (PL)

- OBIDAYA (Francja)

- NATURAL-I (Francja)

- VOODOO MOON (Niemcy)

 

Po koncertach w namiocie:

- METHOD MASSIV SOUND SYSTEM (PL)

 

 

>>>>   14 sierpnia  <<<<

 

godz. 15.00 Mecz POLSKA - FRANCJA w "beach soccer (plażową piłke nożną). Plaża Zachodnia przy namiocie LECHA.

 

godz. 17.00 koncerty - Hydrobudowa, wyjście na plażę przy ul. Dorszowej:

 

- YELRAM (PL)

- RAGAGFAYA (PL)

- PODWÓRKOWI CHULIGANI (PL)

- VESPA (PL)

 

Po koncercie w namiocie:

PUNKY REGGAE PARTY

 

 

ZAPRASZAJĄ:

 

Darłowski Ośrodek Kultury

oraz

Darłowskie Stowarzyszenie Kultura Sztuka Region

 

Podano za stroną festiwalu

 
1 , 2